عملکرد فوق‌العاده فولاد خوزستان در ۱۱ ماهه ۱۴۰۱

شرکت فولاد خوزستان عملکرد خود را در سال ۱۴۰۱ در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب و تحقق شعار سال مبنی بر افزایش تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین قرار داد و در این مسیر  به موفقیت‌هایی دست پیدا کرد که نشان از تحولات مثبت و برنامه‌های مدیریتی این شرکت در راستای توسعه اقتصاد پایدار دارد.
عملکرد فوق‌العاده فولاد خوزستان در ۱۱ ماهه ۱۴۰۱

به گزارش افق بازار، آمارهای منتشره توسط شرکت فولاد خوزستان نمایانگر یک عملکرد فوق‌العاده از «فخوز» طی 11 ماهه نخست سال 1401 دارد. این مجموعه بزرگ صنعتی با بیش از 11 هزار نیروی انسانی با سطحی قابل‌ قبول از دانش فنی و تکنولوژیک، نقش محوری در تامین فولاد خام را در راستای رشد اقتصادی کشور در دست اجرا دارد. 
فولاد خوزستان همواره ضمن اولویت‌‌‌ بخشی به تامین مواد اولیه نوردکاران کشور و عرضه شمش در بازار داخلی، مازاد تولید را در بازارهای صادراتی و به بیش از 20 کشور جهان صادر می‌کند. روند افزایشی تناژ تولیدی و ارزش فروش صادراتی طی سال جاری، مهر تاییدی بر این ادعا است. عملکردی که ارزش بازار فخوز را در حال حاضر به 69 همت رسانده است. 
  
شرکت فولاد خوزستان در 11 ماهه منتهی به بهمن از فروش محصولات خود 45 هزار میلیارد تومان درآمد کسب نمود که از این مبلغ 4994 میلیارد تومان آن مربوط به همین ماه می باشد. گفتنی است مبلغ فروش این شرکت در مدت یاد شده در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 9 درصد رشد داشته است. همچنین نرخ داخلی ١6٢,٣56,٨٠٧ ریال و صادراتی ١٢6,٩٠٩,6٢١ ریال بود. 
 
این در حالی است که شرکت فولاد خوزستان مبلغ 37324 میلیارد ریال با نرخ 144,743,839 ریال فروش در دی‌ماه داشته است و در آذر با فروش 47586 میلیارد ریالی با نرخ 127,975,656 ریال مواجه بود. مجموع درآمد کسب شده توسط فخوز در 11 ماهه سال جاری 454134 میلیاردریال در حوزه فروش است. 
 
عملکرد فوق‌العاده شرکت فولاد خوزستان در 11 ماهه نخست سال جاری مختص به رشد درآمد در فروش نبود بلکه این شرکت در حوزه‌های فروش داخلی و خارجی، تولید شمش، عرضه فولاد میانی در بازار داخلی و تولید فولاد میانی رشدهای 12درصد، 46 درصد، 61 درصد و 9 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل به ثبت رساند. 
 
فخوز در مبحث تناژ فروش داخلی و خارجی فولاد میانی در سال جاری منتهی به بهمن ماه با تولید 3میلیون و 163 هزار و 863 تن رشد 12 درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ثبت رساند. این شرکت با تولید 2/074/508 تن شمش (بلوم و بیلت) توانست 46 درصد افزایش و با تولید و عرضه یک میلیون و 982 هزار و 457 تن فولاد میانی در بازار داخلی جهت تامین نیاز بازار نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 61 درصدی را به ثبت برساند. 
 
تولید فولاد میانی فولاد خوزستان در 11 ماهه سال جاری 3 میلیون 274 هزار و 275 تن بوده است که رشد 9 درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. 

در چند سال اخیر صادرات محصولات فولاد خوزستان با هدف ارزآوری برای کشور و با نگاه اولویت تامین داخل، روند پایداری داشته است. 
نقشه استراتژی صادرات بر محورهای رضایت مشتری، تحویل به موقع و پایدار، ارائه محصولات و شرایط پرداخت رقابتی، کیفیت مطلوب و پاسخگویی و ارائه راهنمایی تجاری فنی پایه‌ گذاری شده است. این رویکرد باعث افزایش رضایت مشتری و جلب نظر خریداران بین‌المللی شد.
کشورهای CIS (روسیه، اوکراین، چین) مهم‌ ترین رقبای فولاد خوزستان در حوزه صادرات هستند. مرغوبیت کالا از یک سو، دسترسی به آب‌‌های آزاد و مصرف‌کنندگان حوزه خلیج فارس از سوی دیگر، باعث شده اقبال بازار به محصولات این شرکت، بیش از دیگر کشورهای تولیدکننده فولاد باشد. این شرکت توانسته، از ابتدای سال تاکنون برنامه‌ و هدف صادراتی خود را پوشش صدرصدی دهد.  
شرکت فولاد خوزستان اولین مجتمع تولید آهن و فولاد کشور به روش احیاء مستقیم و کوره قوس الکتریکی، بزرگترین عرضه کننده شمش فولاد و دومین قطب تولید فولاد خام در کشور است. فخوز یکی از بنگاه‌های پیشرو اقتصادی که در عرصه‌های ملی و منطقه‌ای صنعت فولاد حضوری فعال دارد.

دیگران چه می خوانند:

عملکرد فوق‌العاده فولاد خوزستان در ۱۱ ماهه ۱۴۰۱

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟