دستاوردها و عملکرد مطلوب فولاد هرمزگان در سال جاری

شرکت فولاد هرمزگان در زمینه‌های تولید، فروش و سودآوری به دستاوردهای خوبی طی دو سال اخیر دست یافته است. ثبت ۵ رکورد تولید ماهیانه در سال گذشته و رکوردهای متعدد تولید ماهیانه و عملکرد مطلوب و موفق سال جاری از این شرکت موجب شد تا فولاد هرمزگان تلاش خود را برای تبدیل شدن به یکی از قطب‌های اصلی تولید فولاد کشور معطوف سازد.
دستاوردها و عملکرد مطلوب فولاد هرمزگان در سال جاری
دیگران چه می خوانند:

به گزارش افق بازار، شرکت فولاد هرمزگان، یکی از شرکت‌های مطرح و برجسته فولادی کشور به شمار می‌آید که علی‌رغم مشکلات موجود در بازار جهانی فولاد و همچنین افزایش تحریم‌های اعمالی علیه کشور، موفق به ثبت رکوردهای مختلف در تولید، فروش و سودآوری شده است. بومی‌سازی بیش از 90 درصدی قطعات مصرفی در این شرکت و صرفه‌جویی ارزی حدود 76 میلیون دلاری به دنبال بومی‌سازی، تنها بخشی از دستاوردهای این شرکت طی ماه‌های اخیر در سال 1401 بوده است.  
 
شرکت فولاد هرمزگان با ظرفیت تولید 1.5 میلیون اسلب فولادی، پس از فولاد مبارکه، فولاد خوزستان و ذوب آهن، در جایگاه چهارم تولیدکنندگان فولاد ایران قرار گرفته است.  
 
شرکت فولاد هرمزگان در سال جاری، رکوردهای متعدد تولید را ثبت کرد و در پاییز با تولید ماهانه بیش از 150 هزارتن در سطح تولید 1 میلیون و 800 هزار تن به تولید پرداخته است. این میزان تولید ماهانه برای فولاد هرمزگان با ظرفیت 1500 هزار تن نشان از شروع دوران جدیدی از سطح عملیات برای فولاد هرمزگان دارد.  
 
شرکت فولاد هرمزگان که در سال 1400، پنج رکورد تولید ماهیانه را با وجود محدودیت‌های برق و گاز به ثبت رساند، این رکوردشکنی‌ها را در سال جاری هم ادامه داد، به طوری که میزان تولید ماهیانه فولاد هرمزگان در سال جاری برای نخستین بار از 150 هزار تن گذشت و به بیشترین رکورد ریخته‌گری تختال در کشور دست پیدا کرد. در ادامه روند رکوردشکنی تولید محصول این شرکت فولادی در اردیبهشت ‌ماه، از شهریور تا آذر ماه طی چهار ماه پیاپی، رکوردهای مختلفی در میزان تولید ثبت کرد که بالاترین رکورد تولید در آذر ماه به میزان 154 هزار و 567 تن به دست آمد. 
 
بنابر اعلام مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان، این شرکت به منظور مدیریت بحران انرژی و با برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده، شات‌داون دستگاه‌ها را به فصل تابستان موکول کرد که به دنبال آن، شاهد رشد 5 درصدی تولید مجموعه در 10 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم. 
 
براساس این گزارش، در زمینه فروش هم فولاد هرمزگان در 10 ماه امسال، موفق به فروش 689 هزار تن محصول در بازار داخلی و 492 هزار تن اسلب فولادی در بازار صادراتی شد. در همین راستا علی‌رغم وضعیت نابسامان بازارهای بین‌المللی و کاهش شدید قیمت‌ها در بازارهای داخلی و صادراتی این شرکت در سال جاری نسبت به صادرات 490 هزار تنی اسلب فولادی در 10 ماهه سال پیش، 61 هزار تن محصول بیشتری صادرات داشته است. تولید انواع محصولات استاندارد و باکیفیت با بهره‌گیری از تکنولوژی روز و پیشرفته در شرکت فولاد هرمزگان، بر اساس درخواست و سفارش مشتریان انجام می‌شود. 
 
شرکت فولاد هرمزگان پس از گذشت 15 سال از تاسیس موفق به اجرای طرح‌های توسعه‌ای و به دنبال آن اشتغال‌زایی چند هزار نفری در استان هرمزگان شد. بدون شک با اجرای این طرح‌های توسعه‌ای، فولاد هرمزگان به یکی از قطب‌های اصلی تولید فولاد در کشور تبدیل خواهد شد. مدیریت این شرکت معتقد است که با توجه به مزیت‌های استان هرمزگان در تولید فولاد با اجرای طرح‌های فولادی بیشتر، رتبه سوم استان هرمزگان در تولید فولاد کشور را به رتبه نخست ارتقا دهد. 
 
با توجه به نام‌گذاری امسال مبنی بر «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» و تاکید مقام معظم رهبری بر حمایت از مجموعه‌های دانش‌بنیان‌، شرکت فولاد هرمزگان اقدامات گسترده‌ای را در تعامل با شرکت‌های دانش‌بنیان از طریق انعقاد تفاهم‌نامه به انجام رسانیده است.  
 
شرکت فولاد هرمزگان با بهره‌گیری از توان شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی در زمینه بومی‌سازی، موفق به صرفه‌جویی ارزی در حدود 76 میلیون دلاری شده است. بیش از 90 درصد قطعات مصرفی شرکت فولاد هرمزگان مانند نسوز‌هایی که در صنعت فولاد کاربرد دارند، بومی‌سازی شده است و هم‌اکنون به طور کامل توسط تولیدکنندگان داخلی تامین می‌شود. میزان رشد بومی‌سازی از نظر ارزی در این شرکت در سال جاری نسبت به سال 1400، جهش 25 درصدی داشته است. 
شرکت فولاد هرمزگان همواره یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه ایفای مسئولیت‌های اجتماعی در سطح کشور و استان هرمزگان بوده و عملکرد قابل قبولی را به ثبت رسانده است. 
 
مشارکت در طرح اکرام ایتام و محسنین با تحت پوشش قراردادن 20 هزار کودک یتیم و غیریتیم تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان هرمزگان ، حمایت مالی از مرکز معلولان ذهنی حبیب ابن مظاهر بندرعباس جهت رفع مشکل سردخانه، مساعدت مالی در خصوص جشن گلریزان به منظور آزادسازی زندانیان بخش رودخانه شهرستان رودان و مساعدت مالی به مرکز نگهداری معلولین بنت‌النبی و احداث مدرسه 12 کلاسه فولاد هرمزگان در شهرک پیامبر اعظم (ص)، آخرین اقدام مجموعه در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی بوده است. 
 
شرکت فولاد هرمزگان، همواره در دوره 11 ساله فعالیت خود توانسته است به افتخارات متعددی هم در عرصه تولید و هم در عرصه اجتماع دست یابد. تکنولوژی مورد استفاده در شرکت فولاد هرمزگان برای تولید تختال، پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین روش تولید فولاد به‌شمار می‌رود؛ ضمن اینکه در این شرکت، با توجه به ویژگی‌های متالورژیکی و فولادسازی، مزیت‌های بسیار مهمی همچون بالاترین سرعت ریخته‌گری مداوم در کشور، امکان تغییر عرض و ضخامت تختال در حین ریخته‌گری، تاندیش بزرگ، امکان نگهداشتن 60 تن مذاب بعد از تخلیه (هات هیل مذاب) و… باعث شده‌اند تا شرکت فولاد هرمزگان خود را به‌عنوان یک برند جدید در میان سایر فولادسازان ایران مطرح سازد.

دستاوردها و عملکرد مطلوب فولاد هرمزگان در سال جاری

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟