با تولید ۴ میلیون تن محصول، رکورد تولید چهار سال گذشته پتروشیمی بندرامام شکسته شد

پتروشیمی بندرامام در سال ۱۴۰۱ با بهره‌گیری مناسب از توان و دانش کارشناسان و کارکنان خود و همچنین شرکت‌های دانش بنیان، موفق به تولید نزدیک به ۴ میلیون تن انواع محصولات شیمیایی و پتروشیمیایی شد که رکورد جدید تولیدی در مقایسه با چهار سال گذشته محسوب می‌شود.
با تولید ۴ میلیون تن محصول، رکورد تولید چهار سال گذشته پتروشیمی بندرامام شکسته شد

به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، این شرکت در سال 1401 با منطبق کردن سیاست‌های کلان خود با شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شد، توانست با تلاش کارشناسان و نخبگان خود از تنگناهای تولیدی عبور کند و همچنین با بهره گیری مناسب از توان شرکت‌های دانش بنیان در حل مسائل، در بخش‌های مختلف تولیدی به شکوفایی برسد و رکوردهای تولیدی نسبت به برنامه را به ثبت برساند.

عملکرد تولیدی پتروشیمی بندرامام در مجتمع کیمیا که تولیدکننده محصولات در زنجیره کلر است به طوری بود که موفق شد در واحد وینیل کلراید (VC) با تولید بیش از 171 هزار تن، تولید 101 درصدی نسبت به برنامه و نیز در واحد متیل ترشیو بوتیل‌اتر (MTBE) بیش از 484 هزار تن تولید، 103 درصد نسبت به برنامه تولید را به ثبت برساند.

دیگران چه می خوانند:

پتروشیمی بندرامام در مجتمع بسپاران خود هم توانست در واحد‌های پلی اتیلن سبک (LD) بیش از 122 هزار تن تولید را ثبت و نسبت به برنامه 110 درصد تولید را محقق کند و همچنین واحد پلی اتیلن سنگین (HD) این مجتمع هم توانست بالاتر از برنامه تولید خود بیش از 150 هزار تن محصول را به ثبت برساند.

گفتنی است مجتمع‌های فرآورش یک و دو پتروشیمی بندرامام هم طبق برنامه‌های تولیدی و متناسب با خوراک‌های دریافتی فعالیت تولیدی خود را محقق کردند.
همچنین مجتمع آب‌نیرو که وظیفه تامین یوتیلیتی را به عهده دارد، موفق شد در این سال با پایداری و استمرار تولید به صورت مستمر و مداوم ماموریت خود در راستای تامین یوتیلیتی واحدهای عملیاتی و تولیدی پتروشیمی بندرامام را در سطح مطلوب ایفا کند.

شایان ذکر است پتروشیمی بندرامام در سال 1401 اولین همایش تخصصی با شرکت‌های دانش بنیان را با هدف حل مسائل تولیدی و استفاده از دانش ایرانی برگزار کرد و در امتداد آن با تلاش مدیران، کارشناسان و کارکنان خود، توانست در مجموع با تولید بیش از 3 میلیون و 991 هزار تن انواع محصولات، 95/5 درصد تولید نسبت به برنامه تدوین شده را محقق کند و بالاترین حجم تولیدات از سال 1396 تا کنون را به ثبت برساند.

با تولید ۴ میلیون تن محصول، رکورد تولید چهار سال گذشته پتروشیمی بندرامام شکسته شد

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟