دلایل ارزشمند بودن سهم کگل برای فعالان بازار سهام

مهلت استفاده از خرید حق تقدم سهام شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با نماد کگل از ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ تا ۲۰ تیر ماه تعیین شد. مهلتی که برای بسیاری از سرمایه‌گذاران و فعالان بازار یک فرصتی ایده‌آل محسوب می‌شود. برای درک بیشتر دلیل ارزشمند بودن سهم کگل در این مطلب بررسی برنامه‌ها و اهداف توسعه‌ای و همچنین رشد تولیدات این شرکت را به صورت مختصر آورده‌ایم.
دلایل ارزشمند بودن سهم کگل برای فعالان بازار سهام

به گزارش افق بازار، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر که در حال حاضر بزرگترین تولید کننده کنسانتره و گندله ایران است و دارای ظرفیت تولید بیش از 15 میلیون تن کنسانتره و بیش از 10 میلیون تن گندله است، اشتغالزایی گسترده‌ای را در منطقه و همزمان تاثیر بسزایی بر توسعه صنعتی و اجتماعی این استان به‌همراه داشته است.

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، با ارتقای کیفیت محصولات تولیدی توانست به 19 رکورد کیفیت در بخش‌های مختلف شرکت تا پایان سال 1401 دست پیدا کند. توانمندی‌هایی که با شروع سال جدید و تبیین نقشه‌راه توسعه اقتصادی توسط رهبر معظم انقلاب شتاب بیشتری در تولیدات شرکت معدنی و صنعتی گل گهر گرفت.

دیگران چه می خوانند:

 

ارزش سهم کگل در بازار سهام

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در سال‌های اخیر همواره برنامه‌ها و پروژه‌های زیرساختی را با رویکرد توسعه و دستیابی به رقم بالای 30 میلیون تن تولید سالانه را در دستور کار قرار داده است، به نحوی که سرمایه‌گذاری‌ها را معطوف به تولید در زنجیره ارزش فولاد نکرده و به حوزه تحقیق و توسعه هم وارد شده است.

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر ، شرایط لازم برای بهره مندی سرمایه گذاران خرد را فراهم کرده و تلاش می کند تا با افزایش حقوق سهامداران، طرح های توسعه ای خود را پیش ببرد. کگل که با استفاده از ابزارهای مالی، بیش از 8 هزار میلیارد تومان بدهی تامین مالی کرده و به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در این زمینه شناخته می شود، در طول سال‌های اخیر با تکیه بر سود حاصل از فعالیت‌های معدنی اقدام به توسعه زنجیره تولید و ارزش‌آفرینی هرچه بیشتر کرده است.

بررسی های معاملات این شرکت نشان می‌دهد که در سال 1402 و تا پایان اردیبهشت ماه، مجموعا 1,134,000 تن محصول به ارزش 4,788 میلیارد تومان به فروش رسیده است. میانگین حجم ماهانه معاملات این شرکت در بورس کالا 567,000 تن بوده و میانگین نرخ فروش این شرکت 4.2 میلیون تومان بوده است.

همچنین در اردیبهشت ماه نیز مجموعا 767,000 تن به ارزش 3299 میلیارد تومان با میانگین نرخ 4.3 میلیون تومان فروش داشته که میانگین نرخ معاملات این ماه نسبت به ماه گذشته 6 درصد رشد داشته است.

در حال حاضر کگل با قیمت 699 تومان نوسان مثبت دارد و حجم معامله 15 میلیونی با خرید حقیقی 50 درصد و حقوقی 50 درصد دارد.

 

اهداف و برنامه‌های توسعه‌ای گل‌گهر

فعالیت‌ها و زیرساخت‌های توسعه‌ای شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در سال گذشته نوید یک حرکت متدوام در جهت دستیابی به رشد تولید و کسب درآمد بالا در بازارهای فروش می‌دهد. نویدی که انتظارات سرمایه‌گذاران و سهامداران کگل را برای دستیابی به سود بیشتر در سال جاری بالا برده است.

یکی از موفقیت‌های گل گهر آغاز به کار بزرگترین آسیاب گلوله‌ای سنگ آهن کشور توسط متخصصان داخلی بود که بی تردید در صرفه جویی ارزی هم اثر گذار بود.

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر به عنوان یکی از مطرح‌ترین قطب‌های فعال معدنی و صنعتی خاورمیانه است که نقش مهمی در سیاستگذاری و مدیریت منطقه برعهده دارد. کگل با سرمایه گذاری‌های دقیق و کارشناسی شده می‌تواند سهم خود در توسعه بخش معدن را افزایش دهد و استقبال از سهم خود را در بازار سرمایه را بیشتر کند. 

این شرکت با اجرای پروژه‌های توسعه و بهینه‌سازی خطوط شرکت، قصد دارد تا در افق چشم‌انداز مجموع تولیدات سالانه کگل را به بیش از 30 میلیون تن برساند. برای دستیابی به این عدد و همچنین تحقق شعار سال شرکت معدنی و صنعتی گل گهر به سراغ سرمایه گذاری‌های جدید رفته است که شاید تمامی آن‌ها تنها به زنجیره ارزش فولاد ختم نشود.

این مجموعه بزرگترین تولیدکننده مواد اولیه در زنجیره ارزش فولاد است و سهمی بیش از 30 درصد در این حوزه دارد. از نمونه اقدامات توسعه زیرساختی این شرکت که براساس چشم‌انداز کگل در 1404 تعریف شده می‌توان به ارتقای حمل و نقل و کاهش هزینه های آن اشاره کرد که بر این مبنا گل‌گهر تجهيز ناوگان حمل‌ونقل ريلي؛ شامل 714 دستگاه واگن، 13 دستگاه لکوموتیو، تجهیز ناوگان جاده‌اي؛ شامل 300 دستگاه تریلر، 150 دستگاه کامیون ده‌چرخ، 24 دستگاه لودر و 8 دستگاه بیل مکانیکی در قالب تاسيس شركت حمل‌ونقل تركيبي گهرترابر را در سال گذشته به انجام رسانید.

دلایل ارزشمند بودن سهم کگل برای فعالان بازار سهام

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟