رونمایی از پوستر مسابقه طراحی جایگاه تشریفات فرودگاه امام خمینی (ره)

مراسم رونمایی از پوستر مسابقه طراحی جایگاه تشریفات فرودگاه امام خمینی(ره) با حضور مدیران، معماران و مجسمه‌سازان مطرح کشور و با همکاری گروه ترمه مدیا یکشنبه 17 تیر ماه در هتل اسپیناس پالاس برگزار شد.
رونمایی از پوستر مسابقه طراحی جایگاه تشریفات فرودگاه امام خمینی (ره)

به گزارش افق بازار، مراسم رونمایی از پوستر مسابقه طراحی جایگاه تشریفات فرودگاه امام خمینی(ره) با حضور مدیران، معماران و مجسمه‌سازان مطرح کشور و با همکاری گروه ترمه مدیا یکشنبه 17 تیر ماه در هتل اسپیناس پالاس برگزار شد. 
 
در آغاز این مراسم، محمد غفاری، مدیر مسابقه، ضمن ابراز خرسندی از بهره‌گیری از سرمایه‌های ملی در این مسابقه گفت: هر ساختمانی که ساخته می‌شود صرفاً هنر معماری نیست. در این مسابقه که در دو بخش معماری و طراحی المان برگزار می‌شود، از معماران و طراحان بنام که پروژه‌های مشابه و عظیمی را در کارنامه خود دارند به عنوان هیات داوران دعوت کرده‌ایم. 
 
غفاری همچنین به همکاری گروه ترمه و گروه کارفرمایان اشاره کرد و افزود: "40 سکه به عنوان جایزه برای این مسابقه در نظر گرفته شده است که به سه طرح برتر در هر بخش اهدا خواهد شد. فراخوان مسابقه از 23 تیرماه آغاز می‌شود و تمامی آثار تا 24 مهرماه جمع‌آوری خواهند شد. از 27 مهرماه روند داوری آغاز شده و در 4 آبان ماه امسال، آثار برتر معرفی و جوایز اهدا خواهند شد. 
 

دیگران چه می خوانند:

مجید باقری، مدیرعامل شرکت تاو آویژه پارس، در ادامه مراسم به بررسی‌های صورت‌گرفته توسط تیم کارشناسی این مجموعه اشاره کرد و گفت: در حوزه‌های طراحی، معماری و پذیرش مسافران به این نتیجه رسیدیم که به بازنگری در جایگاه تشریفات فرودگاه امام خمینی نیاز است. این بازنگری توسط تیم داخلی شرکت انجام شد و سپس تصمیم گرفته شد که مسابقه‌ای برای طراحی معماری و داخلی برگزار شود. 
 
باقری همچنین به همکاری‌های این مجموعه با خطوط هواپیمایی داخلی و خارجی اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه تحریم‌ها باعث شد که تعدادی از خطوط هواپیمایی بین‌المللی را از دست بدهیم. اما با جلسات متعددی که با هیات مدیره شرکت شهر فرودگاهی داشتیم، درخواست طراحی و اجرای سالن جدیدی برای ورود مسافران مطرح شد و پس از ماه‌ها تلاش، این پروژه به تایید هیات مدیره فرودگاه امام رسید. 
 

او افزود: در سفرهایی که به کشورهای مختلف داشته‌ام و امکاناتی که در آنجا دیده‌ام، به این نتیجه رسیدم که باید کاری ملی انجام دهیم که خارج از منافع شغلی و اقتصادی، حداقل یک یادگاری برای کشورمان به جا بماند. 
 
پویا میرزایی، رئیس شورای سیاست‌گذاری از رسانه ترمه مدیا، نیز در این مراسم به نقش طراحان در جامعه و اهمیت سرمایه‌های ملی اشاره کرد و گفت: این مسابقه با هدف ارتقای استانداردهای صنعت گردشگری و شناسایی و تشویق استعدادهای نوآورانه برگزار می‌شود و شاهد دستاوردهای بزرگ و ارزشمندی خواهیم بود. 
 
در پایان مراسم، از پوستر جشنواره در حضور مدیران و داوران در دو بخش معماری داخلی و طراحی المان اختصاصی رونمایی شد.

 

خبرنگار: بهار میرکاشی

عکاس: زهرا میسمی

رونمایی از پوستر مسابقه طراحی جایگاه تشریفات فرودگاه امام خمینی (ره)

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟