احداث بزرگترین مجتمع پرورش ماهیان گرمابی خرمشهر

معاون اشتغال‌زایی اجتماع محور بنیاد برکت گفت: بزرگترین مجتمع پرورش ماهیان گرمابی در خرمشهر با ظرفیت تولید ۸۰ تن ماهی تا پایان خرداد ماه امسال به بهره برداری می‌رسد.
احداث بزرگترین مجتمع پرورش ماهیان گرمابی خرمشهر

علیرضا عبدی معاون اشتغال‌زایی اجتماع محور بنیاد برکت در گفت‌وگو با روابط عمومی بنیاد برکت گفت: مجتمع پرورش ماهیان گرمابی خرمشهر در حوضچه‌های پیش ساخته ذخیره آب کشاورزی در شهرستان خرمشهر احداث خواهد شد.

وی افزود: این مجتمع شامل  35حوضچه است که با حمایت بنیاد برکت و پرداخت تسهیلات بنیاد برکت و با مشارکت گروه های مردمی و بخش خصوصی ساخته شده است.

دیگران چه می خوانند:

عبدی گفت: مجتمع پرورش ماهیان گرمابی خرمشهر زمينه ایجاد اشتغال برای 105نفر از جوانان روستایی فراهم خواهد کرد و در جهت ایجاد اشتغال و معیشت پایدار و استفاده مفید از آب رودخانه ساخته می‌شود.

معاون اشتغال‌زایی اجتماع محور بنیاد برکت تاکید کرد:  در این طرح  استفاده از زه آب غنی پرورش ماهی جهت آبیاری اراضی باغات  در دستور کار قرار گرفته و تکمیل  زنجیره  ارزش آبی و سبز در روستای قصبه منیعات واقع در منطقه غرب کارون شهرستان خرمشهر به عنوان یکی از اهداف اصلی در این طرح به شمار می رود. 

 وی با بیان اینکه سیستم برق رسانی و آبرسانی و احداث شبکه آبیاری و زه کشی  اجرایی  در حال تکمیل  است اظهار کرد: مجتمع پرورش ماهیان گرمابی خرمشهر ظرفیت تولید 80 تن ماهی گرمابی را دارد

عبدی  گفت: ساخت دو اتاق موتور پمپ و خرید سه موتور پمپ و لوله آبرسانی از رودخانه تا مجتمع پرورش ماهی و همچنین نصب  یک ترانس 50کیلووات  جهت برق رسانی  به این 35 حوضچه پرورش ماهی در روستای قصبه منیعات با همکاری بنیاد برکت ایجاد شده است.

وی در پایان اظهار کرد: این پروژه تا پایان خردادماه امسال به بهره برداری خواهد رسید.

احداث بزرگترین مجتمع پرورش ماهیان گرمابی خرمشهر

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟